wersja polska english version deutsche version

Karczma u Dargoscha w Klukach

| Karczma | Noclegi | Szkolenia | Oferty specjalne | Atrakcje | Galeria | Kontakt | Rezerwacje |

!!! NINIEJSZA WIZYTÓWKA JEST ZABLOKOWANA !!! BRAK MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA REZERWACJI !!! SUBDOMENA DO DZIERŻAWY !!!

Słowiński Park Narodowy Ruchome wydmy

Słowiński Park Narodowy Ruchome wydmy

Słowiński Park Narodowy

Na zachód od Łeby, wokół przymorskich jezior Łebsko, Gardno i Dołgie, powstał w roku 1967 Słowiński Park Narodowy (SPN), zwany początkowo także Parkiem Kaszubskim. Słowiński Park Narodowy jest drugim, obok Wolińskiego, nadmorskim parkiem narodowym. Utworzono go w celu zachowania systemu jezior przymorskich, bagien, torowisk, łąk, nadmorskich lasów czyli tzw. Krainy wody, wiatru i piasku.

Słowiński Park Narodowy obejmuje unikatowy w skali europejskiej nadmorski obszar z wędrującymi wydmami zwanymi "Białymi Górami", które w okolicy Łeby na Mierzei Łebskiej osiągają wysokość 42 m n.p.m. Najwyższą wydmą w Słowińskim Parku Narodowym jest Wydma Czołpińska o wysokości ponad 50 m n.p.m., na której zbudowano w 1875 r. latarnię morską.
O randze i wartości przyrodniczej SPN świadczy fakt umieszczenia go w międzynarodowej sieci obszarów chronionych takich jak: HELCOMBSPA, Lista Światowych Rezerwatów Przyrody UNESCO (1977 r.) czy też obszar wodno-błotny Ramsar.

Unikalne tereny i niezwykły krajobraz pustynnych terenów leżących pomiędzy jeziorami Łebsko i Gardno a Morzem Bałtyckim są wspaniałym miejscem do relaksu i aktywnego wypoczynku. Słowiński Park Narodowy ze względu m.in. na liczne ostoje ponad 250 gatunków ptaków to również raj dla amatorów fotografii.
Więcej informacji na www.slowinskipn.pl

Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie
Więcej informacji na www.slowinskipn.pl

Rowokół Święta Góra Słowińców
Więcej informacji kliknij tutaj >>>

Mapa turystyczna Słowińskiego Parku Narodowego
Pobierz klikając tutaj >>> (PDF, 358 kB)

Były 45 rakietowy dywizjon ogniowy WOPK/WLOP Smołdzino
Uzbrojony w sowiecki system rakietowy S75M "Wołchow" - w kodzie NATO: bateria SAM-ów SA2. Dawna "bardzo tajna" jednostka wojskowa, a raczej to co z niej pozostało z koszarami, bunkry ze śluzami - wielka frajda dla miłośników militarnych obiektów.
Więcej informacji kliknij tutaj >>>