wersja polska english version deutsche version

Gasthaus bei Dargosch in Kluki

| Gasthaus | Pension | Angebote & Services | Freizeitaktivitäten | Galerie | Kontakte | Reservierung |

!!! DIESE KARTE IST GESPERRT !!! RESERVATION NICHT VORGELEGT WERDEN KÖNNEN !!!

Gasthaus bei Dargosch in Kluki Gasthaus bei Dargosch in Kluki

Gasthaus bei Dargosch in Kluki Gasthaus bei Dargosch in Kluki

Pobierz ulotkę:
Gasthaus bei Dargosch in Kluki

Gasthaus

Karczma u Dargoscha znajduje się w środku funkcjonującej małej, wiejskiej społeczności położonej w centrum Słowińskiego Parku Narodowego (nad jeziorem Łebsko) na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Budynek pierwotnie znajdował się we wsi Wierzchocino. Został on rozebrany i przeniesiony do Kluk. Przy jego rekonstrukcji użyto oryginalnych elementów. Jedynie bardzo zniszczone zastąpiono nowymi. Rekonstrukcji obiektu podjęło się Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Przy pomocy środków z Samorządu Województwa Pomorskiego projekt udało się zakończyć w 2009 roku.

Budynek zachował swój XIX wieczny wygląd zewnętrzny, czyli charakterystyczne dla budownictwa szkieletowego drewniane słupy i glinę malowaną na biało. Natomiast we wnętrzu odtworzono styl i klimat słowińskiej karczmy z licznymi drewnianymi słupami podpierającymi strop. Centralne miejsce na sali zajmuje kaflowy kominek z paleniskiem otwartym. Okna ozdobione są haftowanymi, białymi firankami, a na parapetach stoją doniczki z pelargoniami.

Nazwa "Karczma u Dargoscha" wywodzi się od nazwiska ostatniego przedwojennego gospodarza, czyli od Wilhelma Dargoscha, który prowadził w Klukach także karczmę.

Obiekt posiada około 120 bardzo przytulnych miejsc gastronomicznych, gdzie nasi goście z przyjemnością spędzają czas, a smakosze kuchni słowińskiej wyruszają wyprawę odkrywczą.

W naszej karcie można znaleźć takie przysmaki kaszubskiej i staropolskiej kuchni jak: codziennie świeże ryby z pobliskich jezior, pajda słowińskiego chleba ze swojskim smalcem, bigos kaszubski z wiśniami, zupa w gęsinie, żeberka pieczone w miodzie, pół kaczki w sosie wiśniowym, pieczony sandacz z babką ziemniaczaną, gulasz z jelenia, pyzy w sosie grzybowym, drożdżówka z gorącymi malinami.

Zapewniamy smaczne śniadania, obiady i obiadokolacje, jak również bogaty wybór deserów, jednocześnie gwarantując naszym gościom niepowtarzalny klimat oraz znakomitą kuchnię.

Tak jak to bywało w XIX wiecznej Karczmie dla Gości, którym podróż do świata smaków kuchni słowińskiej przypadła szczególnie do gustu przygotowano 17 stylowych miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Obok Karczmy znajduje się bezpłatny dla Gości parking z 20 miejscami parkingowymi.

Jesteśmy otwarci na potrzeby oraz wszystkie życzenia naszych Klientów.